Pineapple
-
Regular Price
-
$8.99
-
Sale Price
-
$8.99
-
Regular Price
-
$9.99
Sold Out
-
Unit Price
- per
- Regular Price
- $8.99
- Sale Price
- $8.99
- Regular Price
- $9.99
- Unit Price
- per
Pineapple syrup is made with real fruit! The pineapple is rich in vitamin C, besides mineral salts, and present in its composition is bromelin, an enzyme that has an anti-inflammatory effect, and also helps in the breakdown of proteins in amino acids helping in its absorption! All these benefits together with a product ZERO calories, ZERO sugar, ZERO sodium and fiber supply. The fibers, besides helping in the good intestinal functioning, also provide a feeling of satiety helping in the weight control, besides helping to control the glycemia and the cholesterol.
Consumption suggestion
Mrs Taste Pineapple Sauce can be used with convenience in ice creams, cakes and other desserts of your diet. Keep in a dry and cool place. After opened, keep in refrigerator under 6 to 8°C.
Our Best Sellers
Shop All Best-SellersBarbecue
- Regular Price
- $8.99
- Sale Price
- $8.99
- Regular Price
-
$9.99
- Unit Price
- per
Dulce De Leche
- Regular Price
- $8.99
- Sale Price
- $8.99
- Regular Price
-
$9.99
- Unit Price
- per
American Burger
- Regular Price
- $8.99
- Sale Price
- $8.99
- Regular Price
-
$9.99
- Unit Price
- per
Chocolate Hazelnuts
- Regular Price
- $8.99
- Sale Price
- $8.99
- Regular Price
-
$9.99
- Unit Price
- per
Ketchup
- Regular Price
- $8.99
- Sale Price
- $8.99
- Regular Price
-
$9.99
- Unit Price
- per
Mayonnaise
- Regular Price
- $8.99
- Sale Price
- $8.99
- Regular Price
-
$9.99
- Unit Price
- per
Cheddar
- Regular Price
- $8.99
- Sale Price
- $8.99
- Regular Price
-
$9.99
- Unit Price
- per
Chocolate
- Regular Price
- $8.99
- Sale Price
- $8.99
- Regular Price
-
$9.99
- Unit Price
- per
Caramel
- Regular Price
- $8.99
- Sale Price
- $8.99
- Regular Price
-
$9.99
- Unit Price
- per
Barbecue Spicy
- Regular Price
- $8.99
- Sale Price
- $8.99
- Regular Price
-
$9.99
- Unit Price
- per
Creamy Sriracha
- Regular Price
- $8.99
- Sale Price
- $8.99
- Regular Price
-
$9.99
- Unit Price
- per
Strawberry
- Regular Price
- $8.99
- Sale Price
- $8.99
- Regular Price
-
$9.99
- Unit Price
- per